Serwis
Odporúčame

SPA Strbske Pleso: Okolica i Wolny Czas

Okolica i wolny czas Spa Strbske Pleso

Štrbské Pleso jest miejscowością, która zapewni atrakcje dla każdego przez cały rok. Turystyka górska, turystyka rowerowa, narciarstwo to są atrakcje, które cieszą się największą popularnością. Osoby bardziej wymagające mają do wyboru następujące aktywności: wspinaczka, tenis, oraz szereg sportów wodnych.

Turystyka

Štrbské Pleso poza możliwością chodzenia po przepięknej okolicy, daje nam możliwość podążania kilkoma pięknymi szlakami turystycznymi.

Štrbské Pleso – Popradské Pleso (czerwony szlak turystyczny)

Szlak turystyczny zaczyna się w tak zwanym „Areáli snov”. Trasa zalicza się do łatwych, ze względu na liczne udogodnienia. Trasa kończy się we wiosce Popradské pleso. W pobliżu wioski (około 1o minut) można znaleźć tak zwany „Symbolický cintorín“ (symboliczny cmentarz), który jest poświęcony osobą, które zginęły w tatrach. Na cmentarzu na szczególną uwagę zasługują ręcznie robione krzyże, oraz kaplica.

Štrbské Pleso – vodopád Skok – Bystré sedlo (żółta trasa turystyczna)

Łatwy szlak turystyczny, który wiedzie przez dolinę Mlynickou wzdłuż strumyku Mlynica do Bystrého sedla (2314 m n.p.m.)

Štrbské Pleso – Kriváň (czerwony i niebieski szlak turystyczny)

Jest to trasa dla bardziej doświadczonych wędrowców, która kończy się w Kriváň (można tam znaleźć łańcuchy). Przejście całej trasy zajmuje około dziewięciu godzin. Kriváň poza przepięknymi widokami na okolicę zapewnia cudowny widok z wierzchołka góry. Najtrudniejsze jest wejście na Daxnerove sedlo.

Štrbské Pleso - Tatranská Polianka (czerwony i zielony szlak turystyczny)

Prawie cała trasa prowadzi przez czerwony szlak turystyczny, który jest nazywany Tatrzańską Magistralą. Łączy ona Wysokie tatry od Wschodu po Zachód. Łączy ona prawie wszystkie tatrzańskie doliny. Początkowy punkt trasy zaczyna się koło sanatorium Helios w dolinie Mlynickiej. Od sanatorium do Popradskiego jeziora jest około godziny drogi (1500 m). Trasa dalej idzie w kierunku dość trudnego szczytu Sedla poniżej Ostrvou (1966 m n.p.m.). Stamtąd wiedzie dalej w kierunku Batizovskému jeziora (1884m). Z Batizovského jeziora ciągnie się w kierunku hotelu Sliezsky Dom przy Velickom jeziorze (1665m). Stamtąd prowadzi już zielony szlak, który prowadzi na południe. Potrzeba około 70 minut, żeby dostać się do wioski Tatranská Polianka, gdzie trasa się kończy. Stamtąd można powrócić do na Štrbskiego jeziora kolejką.

Štrbské Pleso – Popradské pleso – Chata pod Rysmi – Rysy (czerwony i niebieski szlak turystyczny)

Podążamy najpierw czerwoną trasą do Popradskiego jeziora, następnie kierujemy się niebieskim szlakiem do przejścia Nad Žabím potokiem. W tym miejscu powracamy na czerwoną trasę w kierunku Žabích jezior. Idziemy przez średniej trudności szlak, koło malowniczych skałek oraz wodospadu wspinając się na Chate pod Rysmi (2250 m). Następnie do wąwozu rzeki Vah na pograniczu Rysów. Z tego miejsca mamy przepiękny widok na okolicę. Cała trasa zajmuje około 7 godzin.

Narciarstwo

Istnieje wiele wyciągów i stacji narciarskich:

  • Interski
  • Esíčko
  • Solisko
  • Doskočiště u můstků
  • Okruh I.
  • Okruh II.
  • Okruh III

Więcej informacji na temat warunków narciarskich pod poniższym adresem:

www.ski.sk - warunki narciarskie

Pływanie

Pływać można na basenie, który znajduje się w hotelu FIS, basen ma długość 25 metrów.